Masāža sniedz dažāda veida labumus, bet vai tā ir piemērota arī tiem, kas slimo ar artrītu?
Pēdējo gadu pētījumi, kas veikti tieši pacientiem, kas slimo ar artrītu, uzrāda, ka regulāra masāža reizi nedēļā ilgtermiņā sniedz uzlabojumus un mazina artrīta simptomātiku – samazinās sāpes, stīvumu, palielinās kustību apjoms, satvēriena spēks un uzlabojas vispārējās locītavu funkcijas.
Artrīta slimniekiem ieteicama viegla līdz mērena spiediena masāža, vēlams to regulāri saņemt pie atbilstoša speciālista, bet ikdienā iespējams veikt arī pašmasāžu (~15 min). Dodoties pie masiera, nepieciešams iepriekš viņu informēt par saslimšanu un masāžas mērķi. Ja masāžas laikā Jums rodas nepatīkamas sajūtas, uzreiz par to informējiet savu masieri.
Viegla masāža, kas tikai pieskaras ādai var būt arī stimulējoša, neliels, mērens spiediens masāžas laikā palīdz iedarboties uz spiediena receptoriem, kas palīdz mazināt sāpju signālus galvas smadzenēs, līdz ar to mērena masāža palīdz mazināt sāpes.
Relaksējoša masāža dod arī vispārēju pozitīvu efektu uz ķermeni, jo ilgstošas sāpes un diskomforts pastiprināti ķermeni sasprindzina un rada iekšēju stresu. Masāža lieliski palīdz šo iekšējo stresu mazināt, atbrīvo muskulatūru un uzlabo emocionālo stāvokli. Tas skaidrojams ar to, ka masāžas laikā mazinās stresa hormons – kortizols, bet palielinās serotonīna izstrāde organismā, kas atbild par cilvēka emocionālo komfortu.
Masāžai vajadzētu mazināt sāpes, stīvumu un iekšējo saspringumu. Ja jūtat, ka notiek pretējs efekts, masāžu pārtrauciet.